Central Montcalm Tournament
February 15, 2009
2003-2004
37/40 1 Avery Peterson Rockford Wrestling
2 Jagger Feazel Greenville Wrestling
3 Carter Miller Fremont Wrestling
4 Nolan Vojtko Eagle Claw Wrestling Club
43/46 1 Hunter Ambs Ignition WC
2 Zachary Campbell Greenville Wrestling
3 Walker Weirts Morley Stanwood Wrestling
4 Jacob Post Sparta Wrestling
49 1 Jason Rocz Reed City Youth Wrestling
2 Adam Garcia Alma Wrestling Club
3 Cooper Ketchum Tri County Wrestling Club
4 Bryce Stinson Wildcat Wrestling
52 1 Tyler Jachim Tri County Wrestling Club
2 Hailey Ryan Shepherd Wrestling Club
3 Jake Peak Ignition WC
4 Tristen Knox Tri County Wrestling Club
55/58 1 Caleb McCarty Greenville Wrestling
2 Tyler O'Bryant DeWitt Wrestling
Hwt 1 Shayne Johnson Alma Wrestling Club
2001-2002
43 1 Elly O'Neill Rocket Wrestling
2 Modestie Hitchcock St. Louis Wrestling Club
3 Trinity Perry Morley Stanwood Youth Wrestling
46 1 Carson Hayes Reed City Youth Wrestling
2 Patrick Hanley St. Louis Wrestling Club
3 Riley Weaver Unaff.
4 Caleb Stevenson Tri County Wrestling Club
49A 1 Keegan Emmons Byron Center
2 Joe Burhans Chippewa Hills Youth Wrestling
3 Taiton Shaw Mustang Wrestling Club
4 Jesse Brown Greenville Wrestling
49B 1 David "Curtis" Perry Morley Stanwood Youth Wrestling
2 Trenton Snoeyink Cedar Springs
3 Rylee Gotwalt Mustang Wrestling Club  
4 Nevan Ellis Chippewa Hills Youth Wrestling
52A 1 Connor Ellison Cedar Springs
2 Cole Miller Fremont Wrestling
3 David Shattuck Mustang Wrestling Club
4 Aaron Simons Sparta Wrestling  
52B 1 Hunter Brahman Reed City Youth Wrestling
2 Caleb Fish Morley Stanwood Youth Wrestling
3 Caleb Hagen Central Montcalm Wrestling
4 Aiden Adkins Eagle Claw Wrestling Club
55 1 Trae Garcia Alma Wrestling Club
2 Noah Confer Reed City Youth Wrestling
3 Matthew Jeffrey Greenville Wrestling
4 Austin Nelson Tri County Wrestling Club
58A 1 Mason Hayes Reed City Youth Wrestling
2 Nico Verdugo Sparta Wrestling
3 Mason Peterson Rockford Wrestling
4 Kaleb Fisk Cedar Springs
58B 1 Justin Efu The Sting
2 Bray Haynes Jr. Ignition
3 Jadyn Flannery Rocket Wrestling
4 Austin Wier Cedar Springs
61 1 Braxton Seida Fulton Youth Wrestling
2 Mason Bush Reed City Youth Wrestling
3 Nicholas Prater Morley Stanwood Youth Wrestling
4 Brady Hessbrook The Sting
64 1 Kyle Near Eagle Claw Wrestling Club
2 Austin Efu The Sting
3 Devin VanWagner Mustang Wrestling Club
4 RJ Nueman Mustang Wrestling Club
67 1 Tanner Astrauskas Tri County Wrestling Club
2 Samuel Couturier Cedar Springs
3 Ryan Ambs Ignition
4 Aiden Train Belding Folkstyle
72 1 John Shelton Western Unaff.
2 Timothy Rizor Pine River W.C.
3 Kameron Duford Merrill Vandals
4 Roger Barnett Pine River W.C.
77/82 1 Justin Ringle Farwell
2 Liam Pillard Greenville Wrestling
3 Jacob Ripley Morley Stanwood Youth Wrestling
4 Aniyiah Cook Chippewa Hills Youth Wrestling
112 1 Sawyer Knox Tri County Wrestling Club
1999-2000
47 1 Seth Beebe Shepherd Wrestling Club
55/59 1 Dakota Greer Tri County Wrestling Club
2 Nolan Barker Belding
3 Max Snider Fulton Youth Wrestling
4 Ethan Craig Fulton Youth Wrestling
63 1 Jacob Wright Central Montcalm Wrestling
2 Patrick Ellison Cedar Springs
3 Jonathon Ellis Mt. Pleasant Drillers
4 Eli O'Neill Rocket Wrestling
67A 1 John Quist Michigan Xtreme
2 Gary Johnson Rocket Wrestling
3 Brenden Larie Big Rapids Wrestling
4 Jarrett Loomis Eagle Claw Wrestling Club
67B 1 Austin Young Chippewa Hills Youth Wrestling
2 Keeghan Jackson Sparta Wrestling
3 Justin Willard Denman Mustang Wrestling Club
4 Zakary Norton Eagle Claw Wrestling Club
71 1 Gaetano Vallone Sparta Wrestling
2 Jake Davis St. Louis Wrestling Club
3 Jaidin Heether Central Montcalm Wrestling
4 Joshua VanDyke Belding
75 1 Blake Ross Rocket Wrestling
2 Kody Carter Sparta Wrestling
3 Gabe Geselman Eagle Claw Wrestling Club
4 Shamus Kee Cedar Springs
80/85 1 Collin Schafer Eagle Claw Wrestling Club
2 Jacob Lehner Fulton Youth Wrestling
3 Makiah McCraken Newaygo
4 Emily Weirts Morley Stanwood Wrestling
90 1 Lucas Prater Morley Stanwood Wrestling
2 Wyatt VanWagner Mustang Wrestling Club
3 Mitchel Hunt Wildcat Wrestling Club-Lakeview
4 Braden Hanley St. Louis Wrestling Club
95 1 Ben Behrenwald Tri County Wrestling Club
2 Daniel Evans Central Montcalm Wrestling
3 Konnor Datema Eagle Claw Wrestling Club
4 Travis VanSyckle Chippewa Hills Youth Wrestling
110 1 Jeremiah Eller Eagle Claw Wrestling Club
2 Billy Davis Reed City Wrestling
3 Marcus Chapman Sparta Wrestling
130/150 1 Caleb Cavendish Wildcat Wrestling Club-Lakeview
2 James Smith Morley Stanwood Wrestling
3 Jaycee Frisbee Belding
1997-1998
60 1 Nicholas McGhan Tri County Wrestling
2 Kaden Ellis Chippewa Hills Youth Wrestling
3 Jacob Merchant The Sting
65 1 Robert Bricault-Peckha Cedar Springs Wrestling
2 Taylor Barkley Central Montcalm Wrestling
3 Stephan Hilliker Greenville Wrestling
4 Maison Krieger Belding
70/75 1 Dallas O'Green Eagle Claw Wrestling  
2 Dustin Prins Tri County Wrestling
3 Marcus Beeson St. Louis Wrestling Club
4 Nolan Saxton Wildcat Wrestling
80 1 Martin Lopez St. Louis Wrestling Club
2 Nathan Baker Greenville Wrestling
3 Branton Wymer Alma Wrestling Club
4 Jacob Matthews Ignition WC
85 1 Brandon Rodenburg Sparta Wrestling Club
2 James Jachim Tri County Wrestling
3 Diego Torres Morley Stanwood Wrestling
4 Calvin Syrjala Greenville Wrestling
90 1 Alex Matthews Ignition WC
2 Alex Parris Sparta Wrestling Club
3 Randy Wilcox Sparta Wrestling Club
4 John Wixsom Chippewa Hills Youth Wrestling
95/100 1 Joey Durham Mustang Wrestling Club
2 Zach Bradford Michigan Xtreme
3 Trent Braman Central Montcalm Wrestling
4 Tate Jeffrey Greenville Wrestling
105/112 1 Clay Henk Tri County Wrestling
2 Clayton Howd-Baker St. Louis Wrestling Club
3 Nate Yates Sparta Wrestling Club
4 Gage Colwell Mt. Pleasant Drillers
119/126 1 Patrick Depiazza Cedar Springs Wrestling
2 Brian Sanders Fulton Youth Wrestling
3 Jose Ramirez Central Montcalm Wrestling
133 1 Alex Peabody Belding
158 1 Denver Satterwhite Cedar Springs Wrestling
183 1 Zac Bebow Central Montcalm Wrestling
1994-1996
70 1 Thayne Stieg Reed City Youth Wrestling
2 Stephen Merchant The Sting
3 Austin Davy Wildcat Wrestling
75/80 1 Luke Spotts Fremont Wrestling
2 Cody Veltkamp Central Montcalm Wrestling
3 Brehm Fuller Mt. Pleasant Drillers
85 1 Casey Price Fremont Wrestling
2 Garner Cusack Eagle Claw Wrestling
95/100 1 Darren Decker Eagle Claw Wrestling
2 Devin Ward Reed City Youth Wrestling
3 Bailey Ebner Mt. Pleasant Drillers
4 Deven Micek Reed City Youth Wrestling
107/114 1 Dillen Decker Eagle Claw Wrestling
2 Sean Evans Central Montcalm Wrestling
3 Michal Felix Chippewa Hills Wrestling
4 Peter Salsbury St. Louis Wrestling Club
122 1 Liam Widman Alma Wrestling Club
2 Shane Rodenburg Sparta Wrestling
3 Thomas Brahman Reed City Youth Wrestling
4 Emilio Lopez St. Louis Wrestling Club
130/138 1 Dakota James Central Montcalm Wrestling
2 Jonny Durham Mustang Wrestling Club
3 Charley Dakin Fremont Wrestling
4 Andy Quist Michigan Xtreme
145/155 1 Lupe Garza Alma Wrestling Club
2 Logan Wilson St. Louis Wrestling Club
3 Matthew Dever Tri County Wrestling
195 1 Jesse Judge Central Montcalm Wrestling